Projekt Berry Tech 2018 i jego założenia – jagodnik.pl

19 lipca 2018

W roku 2018 firma Doradca Jagodowy rozpoczęła realizację projektu Berry Tech. W ramach którego w dwu lokalizacjach, na obszarze ok 1 ha posadzono 20 odmian truskawek powtarzających owocowanie. Truskawki posadzona na podwyższonych zagonach, ściółkowanych czarną folią z nawodnieniem kroplowym. Wszystkie truskawki posadzono na przełomie kwietnia i maja, z różnego rodzaju sadzonek.

Jako podstawowy były użyte sadzonki typu frigo A, oraz do celów doświadczalnych rośliny posadzono z sadzonek doniczkowanych typu tray plans i plug plans. Aby ocenić wpływ rodzaju sadzonki na wzrost i rozwój roślin. Drugim ważnym celem projektu jest ocena kilku programów ochrony i nawożenia plantacji truskawek. Ich celem jest wybranie optymalnych technologii uprawy dla tego typu odmian truskawek. W materiale filmowym twórcy projektu Berry Tech – dr Paweł Krawiec i dr hab. Zbigniew Jarosz opowiadają o założeniach i celach realizowanych w ramach tego projektu. Wszystkie prowadzone doświadczenia oraz pierwsze obserwacje płynące z aktualnego sezonu. zostaną przekazane plantatorom truskawek w czasie Warsztatów Jagodowych projektu Berry Tech, Które odbędą się 5 sierpnia w Karczmiskach przy ul. Owocowej.

Szczegółowe informacje na temat Warsztatów Jagodowych Berry Tech 2018, znajdują się w poniższym zaproszeniu, oraz można uzyskać więcej informacji u Alberta Zwierzyńskiego tel + 48 533 373 709.

Artykuł pochodzi z portalu jagodnik.pl

Projekt Berry Tech 2018 i jego założenia

 

Scroll Up